Monitoring rendszer

Monitoring rendszer

A felhő alapú monitoring rendszerek ma már elengedhetetlenek a napelemes rendszerek hatékony működéséhez. Ez egy olyan digitális szolgáltatás, ami adatokat gyűjt a napelemes rendszer működéséről, és ezeket könnyen érthető formában megjeleníti, általában egy mobil appban vagy webes felületen.

Amikor valaki napelemes rendszert telepíttet, az egyik első kérdése valószínűleg ez:  „Honnan fogom tudni, hogy mikor mennyit termel?”

Erre ad választ a monitoring rendszer – egy okos megoldás, ami lehetővé teszi a napelemek teljesítményének valós időben történő megfigyelését, bárhonnan, bármikor.

SAJ Mobil Kezben, Tiszta Energiák Kft.

Mik a monitorozó rendszerek főbb funkciói?

  • Valós idejű adatok: A rendszerek a napelemek által termelt energiáról, a feszültségről, az áramról és más fontos paraméterekről nyújtanak valós idejű információkat.
    Egy jól beállított monitoring rendszer a következő adatokat mutathatja:
  • Aktuális termelés (W vagy kW)
  • 📅 Napi / heti / havi összesítés
  • ⚠️ Riasztások hibák esetén
  • 🏠 Fogyasztás nyomon követése (ha van okosmérő is a rendszerben)

Solinteg Monitoring 1, Tiszta Energiák Kft.

  1. Okos fogyasztásmérővel kombinált monitoring
    • Nemcsak a termelést, hanem a fogyasztást is méri.
    • Így pontos képet kaphatunk arról, mikor mit érdemes használni, és mire lenne érdemes időzíteni például a mosógépet vagy az elektromos autó töltését.

A monitoring nem csupán egy „extra funkció” – valójában kulcsfontosságú eszköz, ha szeretnénk biztosra menni a beruházásukkal kapcsolatban. Egy jól beállított monitoring rendszer olyan, mint egy napelemes “irányítópult”, ami alapján mindig lehet tudni hogyan termel a rendszer és mire számíthatunk.

Solinteg Monitoring 2, Tiszta Energiák Kft.

Megosztás:

Iratkozzon fel Youtube csatornánkra!

Kapcsolódó bejegyzések

Engedélyeztetési eljárás – menetrend

Engedélyeztetési eljárás – menetrend A magyarországi napelemes háztartási méretű kiserőművek (HMKE) hálózati csatlakozási engedélyeztetési folyamata több lépésből áll. Az engedélyeztetés lépései minden szolgáltatónál hasonlók, de

Tovább olvasom »

Milyen tartószerkezet használunk?

Milyen tartószerkezet használunk? Lakossági telepítéseknél szinte kizárólag magastetős tartószerkezetekkel találkozunk, ezért most ezeknek a különböző fajtáit mutatjuk be részletesebben. A tartószerkezet megválasztásánál három dolgot kell

Tovább olvasom »

Napelem telepítés vélemények