Öntözésfejlesztési és vízfelhasználás hatékonyságát javító mezőgazdasági üzemen belüli (komplex) beruházások támogatása

Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege akár 200 millió Ft!
Az öntözésfejlesztési pályázatok célja a mezőgazdasági vízgazdálkodás fejlesztése, a megváltozott klimatikus viszonyokhoz való alkalmazkodás érdekében a mezőgazdasági területek vízellátásának javítása, a vízvisszatartás és a fenntartható vízgazdálkodás elősegítése, az öntözésfejlesztés és a vízfelhasználás optimalizálása, az üzemen belüli mezőgazdasági területekhez kapcsolódó meliorációs tevékenységek és meliorációs utak kialakítása, továbbá az öntözési rendszerek energiahatékonyságának fejlesztése.
kik pályázhatnak?
Olyan mezőgazdasági termelők igényelhetnek támogatást, akik a támogatási kérelem benyújtását megelőző, – vagy amennyiben erre vonatkozóan nem rendelkeznek adatokkal, akkor az azt megelőző – teljes lezárt üzleti évben:
- legalább 10.000 euró STÉ üzemmérettel rendelkeznek,
- a támogatási kérelem benyújtását megelőző, – vagy amennyiben erre vonatkozóan nem rendelkeznek adatokkal, akkor az azt megelőző – teljes lezárt üzleti évben az árbevételük legalább 40%-a mezőgazdasági tevékenységből származott.
Gyógynövénytermesztéshez kapcsolódóan integrátori, vagy feldolgozói tevékenységet folytató vállalkozások pályázhatnak, ebben az esetben a mezőgazdasági termelőknél szükséges üzemméretet és 40%-os árbevétel korlát nem releváns, ha az alábbi feltételek mindegyikének megfelel a támogatási kérelem benyújtását megelőző, vagy amennyiben erre vonatkozóan nem rendelkezik adatokkal, az ezt megelőző teljes lezárt üzleti évben:
- gyógynövénytermék előállítási tevékenységből származó árbevétele az összes árbevétel 40 %-át meghaladja, és
- tevékenységét legalább 3 termeltetési és/vagy felvásárlási szerződéssel igazolt partner közreműködésével valósítja meg.
A mezőgazdasági vízgazdálkodás esetében kollektív beruházás (termelői csoport, a termelői szervezet, a termelői integrációs szervezet, a fenntartható vízgazdálkodási közösség, a mezőgazdasági termelők tagságával működő szövetkezet, valamint a szociális szövetkezet) keretében is van lehetőség benyújtani a támogatási kérelmeket.
Segítünk a pályázat megírásában és lebonyolításában is, ha szükséges.

Mik az önállóan támogatható tevékenységek?
I.célterület: öntözésfejlesztési és vízfelhasználás hatékonyságát javító mezőgazdasági üzemen belüli beruházások támogatása
- meglévő öntözőberendezések vízfelhasználás hatékonyságának javítása, cseréje, korszerűsítése
- öntözési infrastruktúra és kapcsolódó műtárgyainak korszerűsítése, rekonstrukciója
- korszerű távvezérelt/automatizált
rendszerek kiépítéséhez kapcsolódó számítógépes szoftverek és eszközök,
információs és kommunikációs technológia (IKT) fejlesztések vásárlása - tápanyag-utánpótlás rendszer korszerűsítése vagy kialakítása
- meglévő földmedrű csatornák burkolása, a burkolt csatornák felújítása és bővítése
- új öntözőberendezések beszerzése, új
öntözővíz-szolgáltató művek létrehozása, vízilétesítmények és kapcsolódó
műtárgyainak építése - új korszerű (víztakarékos) gépek, berendezések és szerelvények telepítése
- vízvisszatartás létesítményeinek támogatása, fenntartható vízkészlet-gazdálkodás biztosításával
- csapadékvizek összegyűjtéséhez és későbbi hasznosításához szükséges beruházások
- közepes méretű tározótér létesítése vagy nem vízzáró, áteresztő aljzattal ellátott tározótér kialakítása
- geotextíliák elhelyezése
- tározó terek vízzáró szigetelése
- tábla szintű vízkormányzási művek kialakítása
- természetes
szűrőmezők kialakítása a keletkezett felesleges, és a gazdálkodás
szempontjából káros vizek összegyűjtésére, a szűrőmező létesítésére
alkalmas tér kialakítása, építése, rávezetés és elvezetés céljából
szabályozó műtárgyak kiépítése - felszín alatti víztározás (aszálykár enyhítése, talaj víztartó képességének növelése)
- vízgazdálkodással kapcsolatos üzemen
belüli területrendezési, meliorációs, vízvisszatartási és
vízkárelhárítási megoldások támogatása (mezőgazdasági célú
területrendezés, felszíni vízrendezés a sík területeken keletkező és
érkező vizek károkozás nélküli elvezetéséhez és a vízhiányos időszakok
alatti vízigény biztosításához, vízmosáskötések kialakítása, felszín
alatti vízrendezés)
II. célterület: vízfelhasználás hatékonyságát szolgáló zöld beruházások
- hálózatra termelő napelemes rendszer telepítése
- meglévő, alacsony hatásfokú szivattyúk cseréje, energiatakarékos gépek beszerzése
- megújuló energiaforrások használata (különösen szél-és napenergia
felhasználása) az öntözőberendezések energiaellátását biztosító
kapacitás kiépítéséig
Mik a kötelező vállalások?
- a fejlesztések fizikai befejezését követően 5 év fenntartási kötelezettség terheli a pályázót,
- a projekt fizikai befejezésére a Támogatói Okirat hatályba lépését követő naptól számított legfeljebb 24-36 hónap áll rendelkezésre a projekt méretétől függően,
- az energiafelhasználás csökkentését célzó tevékenységek esetében legalább 10% fajlagos energiahatékonysági javulást kell teljesíteni,
- meglévő öntözőberendezések vagy a meglévő öntözőrendszerek részeinek fejlesztésére irányuló beruházások kizárólag akkor támogathatók, ha az előzetes értékelés a műszaki paraméterekből kiindulva mikroöntözés tekintetében legkevesebb 10%-os, csévélődobos, körforgó és lineár berendezések esetében legkevesebb 15%-os potenciális vízmegtakarítást eredményez,
- ha a művelet olyan felszín alatti vagy felszíni vizekből álló víztesteket érint, amelyek a vonatkozó vízgyűjtő-gazdálkodási tervben vízmennyiséggel kapcsolatos okok miatt jónál rosszabb minősítést kaptak, akkor a beruházás megvalósítását szükséges alaposan megvizsgálni, és több feltételnek kell megfelelni,
- víztározók létesítése esetén szükséges a környezeti hatások vizsgálatára irányuló eljárások közül legalább egy lefolytatása.

Mekkora összeg igényelhető?
Az „Öntözésfejlesztési és vízfelhasználás hatékonyságát javító mezőgazdasági üzemen belüli beruházások támogatása” pályázat keretösszege 16,5 milliárd Ft.
Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege akár 200 millió Ft. A támogatási intenzitás: 50-70% Előleg is igényelhető a támogatási összeg 25%-áig, de legfeljebb 50 millió forintig.
Az „Öntözésfejlesztési és vízfelhasználás hatékonyságát javító mezőgazdasági üzemen belüli komplex beruházások támogatása” pályázat keretösszege 49,3 milliárd Ft. Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege 200 millió Ft – 5 milliárd Ft.
A támogatási intenzitás: 50-70%. Előleg is igényelhető a támogatási összeg 25%-áig, de legfeljebb 500 millió forintig. Akár 200 db mezőgazdasági üzem is részesülhet támogatásban.
Mikor van a beadási határidő?
Az öntözésfejlesztési pályázatot az új KAP keretében lehet majd benyújtani, az „Öntözésfejlesztési és vízfelhasználás hatékonyságát javító mezőgazdasági üzemen belüli beruházások támogatása” pályázatra 2025. február 4-től lehet benyújtani a támogatási kérelmeket forráskimerülésig, de legkésőbb 2025. szeptember 29-ig, az alábbi szakaszokban.
- benyújtási szakasz: 2025. február 4. – 2025. február 17.
- benyújtási szakasz: 2025. február 18. – 2025. március 3.
- benyújtási szakasz: 2025. szeptember 2. – 2025. szeptember 15.
- benyújtási szakasz: 2025 szeptember 16. – 2025. szeptember 29.
Az „Öntözésfejlesztési és vízfelhasználás hatékonyságát javító mezőgazdasági üzemen belüli komplex beruházások támogatása” pályázatra 2025. március 4-től lehet benyújtani kérelmeket forráskimerülésig, de legkésőbb 2025. október 27-ig, az alábbi szakaszokban.
- benyújtási szakasz: 2025. március 4. – 2025. március 17.
- benyújtási szakasz: 2025. március 18. – 2025. március 31.
- benyújtási szakasz: 2025. szeptember 30. – 2025. október 13.
- benyújtási szakasz: 2025. október 14. – 2025. október 27.

ne maradjon le a határidőről!
VEGYE FEL VELÜNK A KAPCSOLATOT MÉG MA!
Egy saját napelemrendszer a vállalkozása számára óriási előnyt jelent.
De, hogy kire bízza ennek a rendszernek
a tervezését és kivitelezését, az is fontos kérdés.

Cégünk neve nem csak egy jól hangzó szlogen.
A tiszta energiák használata az élet minden lehetséges területén alapelvünk és hitvallásunk is egyben. Küldetésünknek tartjuk, hogy minél többen nyerhessenek áramot a Napból, ami hosszútávú, környezetbarát és fenntartható megoldás mindannyiunk számára.
Több mint 15 év, több mint 10 Mrd Ft-os éves forgalom.
Több ezer telepítés tapasztalatával a hátunk mögött olyan rutinra tettünk szert, amivel az Ön vállalkozásának is biztonságosan és gördülékenyen tudjuk megvalósítani céges napelemrendszerét.
Szakértelmünket a világ legnagyobb gyártói is elismerték
Szakértelmünket a világ legnagyobb napelem gyártója, a LONGi és a világ legnagyobb inverter gyártója, a Huawei is elismerte azzal, hogy stratégiai partnerséget kötött velünk.

Cégünk megkapta a Bisnode AAA (tripla A) tanúsítványát, mellyel Magyarországon csupán a cégek 0,63 %-a rendelkezik, és azt jelzi, hogy velünk az üzleti kapcsolat kialakításának pénzügyi kockázata rendkívül alacsony. A Tiszta Energiák Kft. ezzel a minősítéssel elismerten a pénzügyileg legszilárdabb lábakon álló cégek közé tartozik.
Minden pályázatban más-más követelményeknek kell megfelelni. Ehhez óriási tapasztalat és a rengeteg papírmunka pontos, precíz elvégzése szükséges. Ha viszont nincs tapasztalata ebben, akkor nagyon könnyen hibázhat, amivel azonnal meghosszabbítja az elbírálásig vezető utat.
A Tiszta Energiák csapatában olyan szakemberek dolgoznak az Ön projektjén, akik korábban pályázat bírálók és helyszíni ellenőrök voltak. Ezért a pályázati követelményrendszernek eleget tudunk tenni és Ön sikeresen le fogja tudni hívni a pályázati támogatás összegét.
Fantasztikus céges projekteket valósítottunk meg






napelemrendszere biztos kezekben lesz nálunk a tervezéstől kezdve, az engedélyeztetésen át, a kivitelezésen keresztül az üzemkész rendszer átadásáig és az esetlegesen felmerülő garanciális feladatok ellátásáig.
Egy tőkeerős, óriási raktárkészlettel és saját szerviz üzletággal rendelkező tapasztalt céget tud általunk megbízni, ahol munkatársaink folyamatosan azon dolgoznak, hogy céges napelemrendszere minél gyorsabban és gördülékenyebben megvalósuljon.