Chat with us, powered by LiveChat
Keresés
Close this search box.

A napelem inverter a teljes rendszer teljesítményét, működését és megtérülését is befolyásolja. Melyek a napelem inverter elhelyezése során figyelembe veendő szempontok? Ezt a témakört foglaltuk össze érthetően cikkünkben.

Amit a napelem inverterről tudni érdemes

Az inverter feladata, hogy az egyenáramot váltóárammá alakítsa át. A napelemes rendszerek esetén az inverter a legfontosabb alkotórész. Már a napelemes rendszer megtervezésekor fontos figyelmet fordítani arra, hogy melyik inverter kerül kiválasztásra.

A legmodernebb inverterek már védelmi funkcióval vannak ellátva, optimalizálják az termelést, képesek adatok gyűjtésére, távfelügyeletre, de még akár áramszünet esetén is a segítségünkre lehetnek.

A napelem inverter elhelyezése során többféle szempontot is figyelembe kell vennie. A következőkben ismertetjük azokat a nézőpontokat, amelyek segítségével optimális döntést hozhat.

A napelem inverter elhelyezése optimális körülmények között

Bár egyszerűnek tűnik, a napelem inverter elhelyezése nem mindig könnyű feladat. Javasoljuk, hogy a következő szempontokat mindenképpen vegye figyelembe:

  • szerelés, karbantartás céljából legyen hozzáférhető,
  • a napelem inverter elhelyezése kizárólag függőlegesen lehetséges (legfeljebb 10°-os dőlés az engedélyezett),
  • a megfelelő szellőzés érdekében tartsa be a gyártó által előírt távolságot az egyes elektromos berendezésektől, tárgyaktól (ez kb. 40-100 cm-t jelent),
  • a magas páratartalmú, poros, napsütötte, meleg helyek nem megfelelőek,
  • a napelem inverter elhelyezése a pormentes, jól szellőző, kis hőingadozású, nem zsúfolt helyiségben az ideális.

Tippek a napelem inverter elhelyezésére

Előfordulhat, hogy nincs alkalmas helyisége a napelem inverter elhelyezésére. Ebben az esetben javasoljuk, hogy kültérre, közvetlen napsugárzás által nem érintett, biztonságos, védett helyre kerüljön felszerelésre. 

Összegyűjtöttük azokat a területeket, ahová semmiképpen nem javasoljuk a napelem inverter elhelyezését:

  • padlás (nyáron túlmelegedhet),
  • poros helyiség (pl. műhely)
  • zsúfolt helyiség,
  • párás helyiség,
  • erős napsütésnek kitett homlokzat,
  • lakótér

Megosztás:

Iratkozzon fel Youtube csatornánkra!

Kapcsolódó bejegyzések

A napelem teljesítménye

A napelem mérete kapcsán íródott cikkünkben említettük, hogy ahhoz hozzátartozik a teljesítmény is, azaz, hogy 1 napelem hány kW-ot termel. Ez összefügg a panel fizikai

Tovább olvasom »
napelem lapostetőre

Napelem lapostetőre?

Napelemrendszer kivitelezése kapcsán felmerülhet bennünk a kérdés, hogy telepíthető-e napelem lapostetőre avagy sem. Ugyanis sokféle tetőtípus létezik, de a válasz így is mindenképpen igen, tehát

Tovább olvasom »

Napelem telepítés vélemények